Male Junior Results

Pos    Bib    FirstName    LastName    Club    Finish
1    14    Sean    Flynn    Edinburgh RC    45:37.0
2    5    Lewis    Askey    Team Backstedt/Hotchillee    45:57.3
3    1    Ben    Tulett    Beeline Bicycles RT    46:07.0
4    53    Matthew    Ellis    Steve Poole Plant Hire    46:19.3
5    49    Matthew    Taylor    Shibden Cycling Club    46:22.0
6    41    Callum    Macleod    Pedalon.co.uk    46:32.6
7    27    Cameron    Mason    Leslie Bike Shop/Bikers    46:39.7
8    46    Jenson    Young    PH-MAS/Paul Milnes/Oldfield    47:01.9
9    28    Toby    Barnes    Lichfield City CC    47:19.8
10    2    Joseph    Beckingsale    Abergavenny Road Club    48:06.9
11    45    Oliver    Howson    PH-MAS/Paul Milnes/Oldfield    48:17.7
12    42    Euan    Cameron    PH-MAS/Paul Milnes/Oldfield    48:18.0
13    51    Harrison    Knight    Solihull CC    48:44.0
14    13    Edward    Davies    Dulwich Paragon CC    49:09.6
15    29    Marcus    Holmes    Lichfield City CC    49:13.6
16    52    Jacob    Knight    Solihull CC    49:24.7
17    19    Barney    Clacy    Hargroves-Ridley-Montezuma's    49:35.2
18    20    Will    Cooper    Hargroves-Ridley-Montezuma's    49:40.5
19    23    Callum    Wilson    Huddersfield Star Wheelers    49:48.4
20    48    Joe    Coukham    Shibden Cycling Club    49:48.9
21    16    Timothy    Elsmore-Martin    Fossa Racing    50:06.4
22    36    Archie    Ryan    O'Leary Stone Kanturk    50:24.0
23    37    Will    Ryan    O'Leary Stone Kanturk    50:25.4
24    58    Cameron    Hurst    XRT - Elmy Cycles    50:37.8
25    17    Joseph    Law    Green Jersey RT    50:38.8
26    47    Oliver    Snodden    SF Racing    50:38.9
27    57    Cian    May    Team Worc Ireland    50:42.8
28    44    Joe    Howcroft    PH-MAS/Paul Milnes/Oldfield    51:00.0
29    7    George    Bazley    Bristol Cycling Development    51:08.4
30    33    Elliot    Bannister    Nottingham Clarion CC    51:13.6
31    15    Freddie    Grover    Fast Test Racing Team    51:15.8
32    43    Jonny    Gill    PH-MAS/Paul Milnes/Oldfield    51:27.1
33    30    Finn    Mansfield    The MI Racing Academy    51:32.6
34    25    Jack    Parrish    Ipswich Bicycle Club    51:38.6
35    21    Harry    Dridge    Hargroves-Ridley-Montezuma's    51:40.4
36    54    Toby    Perry    Thanet RC Race Team    51:50.2
37    22    Joel    Hawkins    Hargroves-Ridley-Montezuma's    51:50.6
38    10    Kishan    Bakrania    Team Darenth    51:56.2
39    12    Oliver    Draffan    Derwentside CC    52:16.3
40    3    Huw    Higgins-Worrall    Abergavenny Road Club    52:25.8
41    39    Matthew    Lister    Paul Milnes Bradford Olympic    52:38.4
42    40    William    Thackray    Paul Milnes Bradford Olympic    52:38.5
43    50    Alexander    Harper    Solihull CC    52:39.0
44    11    Joseph    Allan    Derwentside CC    52:47.4
45    18    Fletcher    Adams    Hargroves-Ridley-Montezuma's    52:54.3
46    6    Thomas    Timberlake    Cycle Team OnForm    53:01.0
47    31    Sean    Nolan    Navan Road Club    53:01.3
48    56    Sebastian    Bacon    Wolverhampton Wheelers    53:49.3
49    34    Tom    Dussek    Nottingham Clarion CC    42:19.7
50    59    Tom    Couzens    Zappi's Cycling Club    42:36.5
51    55    Samuel    Painter    Wigmore CC    43:05.0
52    24    Louis    Evans    Innovation Racing    44:06.0
53    9    Thomas    Price    Chippenham & Dist Whls    35:16.4
54    8    David    Middleton    Cardiff Ajax CC    35:43.2
55    32    Benjamin    Mappin    North Midlands Youth Squad    36:02.4
    35    James    Swadling    Nottingham Clarion CC    DNF
    26    Charlie    Johnston    Leslie Bike Shop/Bikers    DNF